Zakopane Atrakcje Turystyczne

Tatry »

Tatry to najpiękniejsze góry w Polsce. Latem turyści docierają nieomal do każdego zakamarka gór, a zimą przybywają tu narciarze, których wabi sława Zakopanego - zimowej stolicy Polski. więcej »

Wyciągi narciarskie »

Zakopane Wyciągi Narciarskie - przedstawiamy opis najpopularniejszych wyciągów narciarskich dla odwiedzających Zakopane. więcej »

Dolina Kościeliska »

Dolina Kościeliska - jedna z najpiękniejszych w Tatrach. Leży na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego (wstęp płatny), ma 9 km długości, a w obwodzie ok.27km. Po drodze znajduje się udostępniona dla turystów Jaskinia Mroźna. Na wysokości 1100... więcej »

  • Dolina Kościeliska

Dolina Chochołowska »

Dolina Chochołowska - najdłuższa w Tatrach, liczy ok. 10 km. Trud marszu wynagrodzą nam wspaniałe widoki. Wielką atrakcją jest wiosenny (kwiecień, maj) fioletowy dywan krokusów na Polanie Chochołowskiej. Na Polanie, na wysokości 1146m n.p.m. ... więcej »

Morskie Oko »

Morskie Oko - największe jezioro w całych Tatrach (około 35 ha powierzchni, 862 m długości i 568 m szerokości, maksymalnie 50,8 m głębokości), położone na wysokości 1395m n.p.m., zasilane przez dwa stałe potoki Czarnostawieński i Mnichowy oraz kilka ... więcej »

Kasprowy Wierch »

Kasprowy Wierch (1985m n.p.m.) - to najbardziej znana, zatłoczona, ale i najlepsza dla narciarzy góra w Polsce. Na szczyt Kasprowego z Kuźnic wyjeżdża kolej linowa, gdzie znajduje się obserwatorium meteorologiczne, a 30 m poniżej - budynek g&o... więcej »

Giewont »

Giewont (1894m n.p.m.) to najpopularniejszy szczyt obok Kasprowego Wierchu  w Tatrach, przypominający od strony Zakopanego leżącego na plecach rycerza. W skład masywu Giewontu wchodzą trzy szczyty - najwyższy z 15-metrowym żelaznym krzyżem (nieb... więcej »

Gubałówka »

Gubałówka (1120m n.p.m.) -  jedna z najczęściej odwiedzanych gór w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim kolei linowo-terenowej, biegnącej niemalże z centrum Zakopanego oraz pięknej panoramie Tatr roztaczającej się ... więcej »

Baseny termalne »

Baseny termalne - Kąpielisko Szymoszkowa położone jest koło hotelu Kasprowy na Polanie Szymoszkowej - gwarantowana temp. wody 28 stopni, a dzieki wysokiej zawartości minerałów posiada własiwości lecznicze. To co odróżnia baseny na Polan... więcej »

  • ul. Polana Szymoszkowa 2, Zakopane

Aquapark »

"Terma Bania" w Białce Tatrzańskiej to miejsce zupełnie niezwykłe. Łączy w sobie rozrywkę parku wodnego, komfort SPA, oraz lecznicze właściwości termalnego wypoczynku. Wszystko to dopełnione jest przez położenie w bezpośrednim sąsiedztwie największeg... więcej »

  • ul. Środkowa 181, 34-405 Białka Tatrzańska

Krupówki »

Krupówki to najsłynniejszy deptak w Polsce i reprezentacyjną ulicą w Zakopanem położoną w centrum miasta. Zaczynają się na skrzyżowaniu z Nowotarską i ciągną ponad kilometrowym deptakiem na południe. Wzdłuż nich znajduje się wiele sklepó... więcej »

  • ul. Krupówki, Zakopane

Skocznie narciarskie »

W Zakopanem znajduje się między innymi Wielka Krokiew, na której co roku odbywają się zawody Pucharu Świata. więcej »

  • ul. Bronisława Czecha 1, Zakopane

Wieś Chochołów »

Wieś Chochołów - zbudowana w 1592 r., zaliczana jest do I klasy zabytków.  Chochołów to żywy skansen, gdyż do dziś znajdują się tu XVIII - XIX-wieczne podhalańskie, drewniane domy, kapliczki, krzyże i figury.  Za najsta... więcej »

  • Chochołów

Termy Bukowina »

Bukowiańskie termy są znanym w całym regionie centrum rozrywki dla całej rodziny, ośrodkiem uzdrowiskowym i re­ha­bi­li­ta­cyj­nym. Mieści się tu 20 basenów termalnych, a także zjeżdżalnie oraz pływalnie przysto... więcej »

  • ul. Sportowa 22, Bukowina Tatrzańska

Tatrzański Park Narodowy »

Tatrzański Park Narodowy obejmuje polską część Tatr, nieduże części Pogórza Bukowińskiego oraz Rowu Podtatrzańskiego, dodatkowo enklawy przykładowo Polana Rogoźniczańska, Wyskówki, Harenda, Bafiów Bór. więcej »

Zamek Dunajec »

Zamek Dunajec to średniowieczna warownia znajdująca się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego we wsi Niedzica Zamek. Zamek ten został wzniesiony najprawdopodobniej w początkach XIV w. przezwęgierskiego kolonizatora ziem granicznych Rykolfa Berze... więcej »

  • ul. Zamkowa 2, Niedzica

Spływ Dunajcem »

Spływ Dunajcem to największa atrakcja regionu tatrzańskiego. Co roku płynie nim ogromna liczba turystów (ponad 100 tyś.). Wszystkich przyciągają wspaniałe widoki - na Trzy Korony, Sokolicę i inne szczyty Pienin. Czas spędzony na tratwie flisac... więcej »

Wizyt: 539 569, Dziś: 108, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem