Atrakcje Turystyczne

Tatry

Tatry to najpiękniejsze góry w Polsce. Latem turyści docierają nieomal do każdego zakamarka gór, a zimą przybywają tu narciarze, których wabi sława Zakopanego - zimowej stolicy Polski. więcej »

Wyciągi narciarskie

Zakopane Wyciągi Narciarskie - przedstawiamy opis najpopularniejszych wyciągów narciarskich dla odwiedzających Zakopane. więcej »

Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska - jedna z najpiękniejszych w Tatrach. Leży na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego (wstęp płatny), ma 9 km długości, a w obwodzie ok. 27 km. więcej »

Dolina Kościeliska

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska - najdłuższa w Tatrach, liczy ok. 10 km. Trud marszu wynagrodzą nam wspaniałe widoki. więcej »

Morskie Oko

Morskie Oko - największe jezioro w całych Tatrach, położone na wysokości 1395 m n.p.m. więcej »

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch (1985 m n.p.m.) - to najbardziej znana, zatłoczona, ale i najlepsza dla narciarzy góra w Polsce. więcej »

Giewont

Giewont (1894 m npm.) to najpopularniejszy, obok Kasprowego Wierchu, szczyt w Tatrach. Szczyt, od strony Zakopanego, przypomina leżącego na plecach rycerza. więcej »

Gubałówka

Gubałówka (1120 m n.p.m.) - jedna z najczęściej odwiedzanych gór w Polsce. więcej »

Krupówki

Krupówki to najsłynniejszy deptak w Polsce i reprezentacyjną ulicą w Zakopanem położoną w centrum miasta. więcej »

ul. Krupówki, Zakopane

Skocznie narciarskie

W Zakopanem znajduje się między innymi Wielka Krokiew, na której co roku odbywają się zawody Pucharu Świata. więcej »

ul. Bronisława Czecha 1, Zakopane

Tatrzański Park Narodowy

Tatrzański Park Narodowy obejmuje polską część Tatr, nieduże części Pogórza Bukowińskiego oraz Rowu Podtatrzańskiego, dodatkowo enklawy przykładowo Polana Rogoźniczańska, Wyskówki, Harenda, Bafiów Bór. więcej »

Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku

Najstarszy cmentarz w Zakopanem, na którym spoczywają między innymi Kornel Makuszyński, Stanisław Witkiewicz czy Kazimierz Przerwa - Tetmajer. więcej »

ul. Krupówki 1a, Zakopane

Spływ Dunajcem

Spływ Dunajcem to największa atrakcja regionu tatrzańskiego. Co roku płynie nim ogromna liczba turystów (ponad 100 tys.). więcej »

Kąpielisko Szymoszkowa

To co odróżnia baseny na Polanie Szymoszkowej od innych tego typu obiektów na terenie Podhala, to niepowtarzalny widok na panoramę Tatr, a zwłaszcza na symbol Zakopanego i regionu- Giewont. więcej »

ul. Polana Szymoszkowa 2, Zakopane

Narciarstwo biegowe

Region Zakopanego sprzyja uprawianiu wielu sportów zimowych, w tym również narciarstwa biegowego. Różnorodne trasy zachwycą zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych pasjonatów biegówek. więcej »

Aqua Park Zakopane

Aqua Park Zakopane to miejsce pełne rozrywki, jest idealną alternatywą na niepogodę w tym cudownym miejscu - Zakopane. więcej »

ul. Jagiellońska 31, Zakopane

Chochołowskie Termy

Chochołowskie Termy to miejsce, gdzie każdy, bez względu na wiek i upodobania, znajdzie atrakcje dla siebie. Do dyspozycji gości jest ponad 30 basenów i beczek z wodą o różnej specyfice, strefa lecznicza z surową wodą siarkową i solankową jodowaną, stanowiska z hydromasażem, rwąca rzeka, siatka do wspinaczki, gejzery wodne. więcej »

Chochołów 400, 34-513 Chochołów

Termy Bukowina

Bukowiańskie termy są znanym w całym regionie centrum rozrywki dla całej rodziny, ośrodkiem uzdrowiskowym i re­ha­bi­li­ta­cyj­nym. więcej »

ul. Sportowa 22, Bukowina Tatrzańska

Terma Bania

"Terma Bania" w Białce Tatrzańskiej to miejsce zupełnie niezwykłe. Łączy w sobie rozrywkę parku wodnego, komfort SPA, oraz lecznicze właściwości termalnego wypoczynku. więcej »

ul. Środkowa 181, 34-405 Białka Tatrzańska

Lodowiska

Rodzinny wypad na łyżwy to doskonały pomysł na wspólne spędzanie czasu podczas zimowego wyjazdu w Tatry. więcej »

Muzeum Tatrzańskie

Będąc w Zakopanem jednym z ważniejszych atrakcji, które warto odwiedzić jest Muzeum Tatrzańskie. więcej »

ul. Krupówki 10, Zakopane

Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Papugarnia Egzotyczne Zakopane jest największą papugarnią w województwie. Spotkacie tu liczne gatunki pięknych, kolorowych papug. więcej »

ul. Droga do Olczy 11, Zakopane

Muzeum Szymanowskiego

Muzeum Szymanowskiego w Zakopanem to oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. To jedyne na świecie muzeum biograficzne polskiego kompozytora Karola Szymanowskiego (1882-1937). więcej »

ul. Kasprusie 19, 34-500 Zakopane

Piwne SPA Zakopane

Nowa atrakcja na Krupówkach! Tylko w tym miejscu wykąpiesz się w specjalnym piwie i spróbujesz najlepszych piw rzemieślniczych. więcej »

ul. Krupówki 77, Zakopane

Zjeżdżalnia Grawitacyjna

Zjeżdżalnia Grawitacyjna na Gubałówce - świetna zabawa dla dużych i małych! więcej »

Na Gubałówkę, 34 - 500 Zakopane

Góralski Ślizg

Gigantyczna zjeżdżalnia sięgająca piątego piętra pod Gubałówką w Zakopanem. Osiem równoległych torów po których osiem osób jednocześnie może się ścigać więcej »

ul. Na Gubałówkę 34, Zakopane

ESC House - Escape Room Zakopane

ESC House - Escape Room Zakopane. Jeżeli po ciężkich wędrówkach i zdobywaniu szczytów masz ochotę na chwilę emocjonalnej zabawy, musisz odwiedzić to miejsce, pełne zagadek. więcej »

ul. Kościuszki 3, Zakopane

Myszogród

Kilkunastu wybitnych artystów na powierzchni przeszło 200m2, stworzyło niesamowity, miniaturowy świat, w którym żyje ponad 1000 myszek, mieszkających za potężnymi taflami szkła, dzięki czemu nawet osoby, które boją się myszek, mogą zostać oczarowane ich niesamowitym życiem. więcej »

ul. Krupówki 81B , Zakopane

Escape Room - Let Me Out Zakopane

Lubisz zagadki, niewyjaśnione historie, tajemnicze sekrety, a przede wszystkim doskonałą zabawę? To miejsce jest dla Ciebie. więcej »

ul. Kościuszki 5, Zakopane (wejście od Bar Mleczny "Grota")

Tor pontonowy Gigant

Zjazd zakręconą śnieżną rynną o wysokości nawet do 3 m na dół zapewni Państwu świetną zabawę. Latem działa tutaj zjeżdżalnia pontonowa! więcej »

ul. Bronisława Czecha 8, Zakopane

Muzeum Oscypka

Obejrzyj jak na Twoich oczach powstaje najpopularniejszy z góralskich serów. Zobacz wszystkie etapy jego produkcji zgodnie z tradycyjną recepturą. Dowiedz się skąd pasterze wzięli się pod Tatrami. Wszystko w formie prezentacji z czynnym udziałem publiczności. więcej »

ul. Jagiellońska 28, Zakopane

Snowlandia Zimowy Park Rozrywki

Snowlandia to wyjątkowa Śnieżna Kraina na mapie Zakopanego. Magiczne miejsce pełne wrażeń i zabawy w śniegu w otoczeniu Tatrzańskiego Parku Narodowego. więcej »

ul. Piłsudskiego 38, Zakopane

Skitury

Form zimowej aktywności jest wiele. Jedną z nich są wycieczki na specjalnie przystosowanych nartach, tzw. skiturach. więcej »

Galeria Figur Stalowych

Galeria Figur Stalowych to idealna rozrywka dla Ciebie. Niepowtarzalna atrakcja dla dużych i małych w samym sercu Zakopanego, przy Krupówkach. więcej »

ul. Krupówki 40, Zakopane

Be Happy Museum

Rozwiń swoją wyobraźnię - wszystko jest możliwe. Zajrzyj do Be Happy i pokaż światu swoje najlepsze zdjęcia oraz filmiki, mając przy tym mnóstwo zabawy! więcej »

ul. Krupówki 40, Zakopane

Centrum Rodzinnej Rozrywki EXPO KRUPÓWKI

Dotknij sław, bohaterów bajek, polityków! Baw się w Centrum Rozrywki- zabłądź w labiryncie luster, przejdź laserowy tunel i strzelaj gwiezdnymi armatkami! więcej »

ul. Krupówki 62, Zakopane

Game Planet

Salon gier Game Planet wyposażony w gry zręcznościowe, symulatory oraz stoły do gry w bilard, to świetna rozrywka dla całej rodziny. więcej »

ul. Krupówki 40, Zakopane

Park Harnasia

Miejsce, w którym wielogodzinna zabawa nie nuży, a nad wyraz często największym problemem jest je opuścić. Sala zabaw, która stanie się dla was i waszych pociech, obowiązkowym punktem podczas wycieczki do Zakopanego więcej »

ul. Krupówki 14, Zakopane

Zakopane - historia miejscowości

Jak powstało Zakopane? Jak rozwijało się osadnictwo? Jak kształtowała się turystyka w Zakopanem? więcej »

Zakopane

Kościelisko

Kościelisko to gmina składającą się z 3 podhalańskich wsi: Dzianisza, Witowa i Kościeliska. więcej »

Poronin

W okresie wakacyjnym mają tutaj miejsce liczne imprezy kulturalne. Corocznie organizowane jest: Poroniańskie Lato, Poroniańskie Śpasy i Dzień Misia, Miodu i Bartników. więcej »

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska leży u podnóża Tatr na wysokości 967-1000m n.p.m (15km od Zakopanego, 22km od Nowego Targu). więcej »

Bukowina Tatrzańska

Termy Gorący Potok

Kompleks Term Gorący Potok tworzą baseny zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34 - 40°C. więcej »

Osiedle Nowe 45, Szaflary

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska położona jest u podnóża Tatr Polskich i Słowackich, na wysokości 650-725 m n.p.m., w dolinie rzeki Białki, ok. 20 km od Zakopanego. więcej »

Park trampolin JUMP PLANET

Zapraszamy do nowoczesnego i wizjonerskiego Parku Trampolin. Tutaj grawitacja nie istnieje! Przekonaj się sam. więcej »

ul. Ludźmierska 29, Nowy Targ​

Zamek w Czorsztynie

Malowniczo położony Zamek nad Jeziorem Czorsztyńskim. Udostępniony do zwiedzania. więcej »

ul. Zamkowa, Czorsztyn

Zamek Dunajec

Zamek Dunajec to średniowieczna warownia znajdująca się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego we wsi Niedzica Zamek. więcej »

ul. Zamkowa 2, Niedzica

Kopalnia soli Wieliczka

Wykute w soli piękne komory, niezwykłe podziemne jeziorka, niepowtarzalne solne rzeźby. Prawie 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. więcej »

ul. Daniłowicza 10, Wieliczka

Kraków

Jedno z najpiękniejszych polskich miast, pełne wielu wspaniałych atrakcji i zabytków, które zdecydowanie warto zobaczyć. więcej »

Kraków

Energylandia

Energylandia to miejsce pełne emocji, zabawy i szaleństwa. Odnajdą się tutaj wszyscy, od tych najmłodszych do najstarszych, każdy znajdzie coś dla siebie. więcej »

al. 3 Maja 2, Zator

Aquapark Tatralandia

14 basenów, 28 rur i zjeżdżalni, atrakcje rozrywkowe, całodzienny program animacyjny, restauracje, wellness & spa i wiele innych. więcej »

Ráztocká 21, 031 05 Liptovský Mikuláš

Park wodny Meander - Termy Oravice

Basen z falami morskimi, woda geotermalna, zabawa i relaks dla całej rodziny, piękno natury Tatr Zachodnich. więcej »

Oravice 110, Tvrdošín, Słowacja

Park narciarski Meander - Oravice

Park narciarski Meander znajduje się w górskiej miejscowości Oravice u stóp Tatr Zachodnich, w pobliżu granicy polsko-słowackiej. Oferuje ponad 7 km tras zjazdowych. Skorzystaj z możliwości połączenia jazdy na nartach i relaksu w termach. więcej »

Oravice 109, Tvrdošín, Słowacja