Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch (1985m n.p.m.) - to najbardziej znana, zatłoczona, ale i najlepsza dla narciarzy góra w Polsce. Na szczyt Kasprowego z Kuźnic wyjeżdża kolej linowa, gdzie znajduje się obserwatorium meteorologiczne, a 30 m poniżej - budynek górnej stacji kolei linowej z restauracją i tarasami widokowymi. Nazwa szczytu pochodzi od leżącej u jego stóp Hali Kasprowej, na której w dawnych czasach górale wypasali swe bydło i owce. Z wierzchołka Kasprowego Wierchu roztacza się piękna panorama, na której obejrzenie warto poświęcić kilka chwil.

Kolejką na Kasprowy Wierch

  • Dzięki kolejce można bez wysiłku pokonać różnicę wysokści blisko 1000 metrów startując w Kuźnicach położonych na południowym krańcu mapy Zakopanego.
  • Tu znajduje sie dolna stacja i kasa biletowa. Można w niej nabyć jedynie bilety na bieżący dzień.
  • Polskie Koleje Linowe, ze względu na bardzo duże zainteresowanie, szczególnie w wysokim sezonie, radzą aby kupować bilety wcześniej, przez internet. 
  • Przejazd w obie strony kosztuje 69 zł (bliet normalny) lub 59 zł (bilet ulgowy). 
  • Nowością jest wspólny bilet na kolejkę i baseny termalne Termy Bukovina (odpowiednio: 149 zł i 119 zł).
  • Sam przejazd trwa kilkanaście minut i dzieli się na dwa etapy - z przesiadką do drugiego wagonika na stacji w Myślenickich Turniach.
  • Warto pamiętać, że przy zakupie biletu "góra - dół" czas pobytu na szczycie to 1 godzina i 40 minut, co wystarcza na spacer czerwonym szlakiem, biegnącym po granicy ze Słowacją, ale już nie na zdobycie Świnicy.  

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.zakopianski.pl nie odpowiada.

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.