Białka Tatrzańska - Jakie są tu stoki narciarskie? Co warto wiedzieć? Co zwiedzać?

  • location_on Białka Tatrzańska, ul. undefined

Białka Tatrzańska położona jest u podnóża Tatr Polskich i Słowackich, na wysokości 650-725 m n.p.m., w dolinie rzeki Białki, ok. 20 km od Zakopanego. Ze względu na swoje wyjątkowe walory klimatyczne, położenie wśród wysokich na ponad 900 m n.p.m. wzgórz oraz długo zalegający śnieg i bogatą infrastrukturę narciarską, Białka Tatrzańska jest znanym w Polsce ośrodkiem narciarskim. Lato w Białce Tatrzańskiej jest ciepłe - bogata sieć szlaków turystycznych i rowerowych, piękne widoki na Tatry, Gorce i Pieniny oraz sąsiedztwo górskiej rzeki zachęcają do odwiedzenia Białki i skorzystania z jej atrakcji. Na zwolenników czynnego wypoczynku czeka w Białce Tatrzańskiej ponad 20 wyciągów narciarskich (w tym 4 krzesełkowe) oraz dobrze utrzymane trasy narciarskie o różnym stopniu trudności. Białka Tatrzańska zapewnia swoim gościom dobrą bazę noclegową i gastronomiczną na każdą kieszeń.

KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA - największy kompleks narciarski na Podhalu

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska ulokowany jest w samym sercu Białki Tatrzańskiej. Dostępne trasy są doskonałym wyborem zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami lub snowboardem, oraz dla zaawansowanych miłośników sportów zimowych.

Obiekt dysponuje 14 kilometrami tras o zróżnicowanym stopniu trudności, łagodnie nachylonych oraz trasy posiadające homologacje Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Dla biegaczy narciarskich przygotowanych jest kilka kilometrów naśnieżanych i oświetlonych tras biegowych. Na terenie ośrodka znajduje się również szkoła narciarska, wypożyczalnia, a także serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego. 

Białka Tatrzańska
ul. Środkowa 181b
tel. +48 18 265 41 33
www.bialkatatrzanska.pl

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.zakopianski.pl nie odpowiada.

 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0