Dolina Kościeliska - Jakie ceny? Jak dojechać? Co warto wiedzieć? Jaka jest lokalizacja?

  • location_on Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska - jedna z najpiękniejszych w Tatrach. Leży na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego (wstęp płatny), ma 9 km długości, a w obwodzie ok. 27 km. Po drodze znajduje się udostępniona dla turystów Jaskinia Mroźna. Na wysokości 1100 m n.p.m. stoi SCHRONISKO ORNAK.

Przed wejściem do Doliny Kościeliskiej znajdują się płatne parkingi. Autobusem i busem można natomiast dojechać do przysiółka Kiry, leżącego na wysokości niemal 1000m n.p.m., gdzie znajduje się wlot do doliny. Po dolinie można się poruszać pieszo, lub zorganizowanym tam transportem konnym (dorożki lub sanie). Przejście od wlotu w Kirach do schroniska na Hali Ornak zajmuje ok. półtorej godziny. Przez Dolinę Kościeliską prowadzi wiele szlaków turystycznych.

Ważne informacje:

  • Do Doliny Kościeliska można dojechać, na trzy sposby. Komunikacją miejską z Zakopanego. Można skorzystać z usług prywatnego przewoźnika - koszt takiego przejazdu w jedną stronę to około 3-5 zł. Ostatnią możliwością jest dojazd własnym samochodem, jednak wjazd do Tatrzańskiego Parku Narodowego jest zabroniony i należy pozostawić pojazd na płatnym parkingu, tuż przed wejściem do Doliny (około 10 zł/ dzień).
  • Wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego jest płatne. Jednodniowy bilet normalny kosztuje 6 zł, natomiast ulgowy 3 zł i przysługuje uczniom, studentom, emerytom i osobom niepełnosprawnym.
  • Dolinę Kościeliską można zwiedzać pieszo, a dodatkowo latem góralskimi dorożkami, a zimą saniami.
  • Należy wziąć po uwagę fakt, iż w sezonie turystycznym szlaki Doliny Kościeliskiej są bardzo zatłoczone.

Jeśli zamierzasz odwiedzić Dolinę Kościeliską i szukasz noclegu w okolicy - tutaj znajdziesz sprawdzone, atrakcyjne cenowo noclegi, bez pośredników: www.zakopianski.pl/noclegi/wszystkie

 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.zakopianski.pl nie odpowiada.

 

 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0