Energylandia - jak dojechać, jakie godziny otwarcia, ile kosztuje bilet?

Energylandia to miejsce pełne emocji, zabawy i szaleństwa. Odnajdą się tutaj wszyscy, od tych najmłodszych do najstarszych, każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to największy Park Rozrywki w Polsce. Oferuje on ponad 123 atrakcje które znajdują się na terenie 70 hektarów. Dużym atutem tego miejsca jest fakt, że kupując jeden bilet wstępu, możesz korzystać ze wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu.
Atrakcje w tym miejscu charakteryzują się specjalnie dobraną tematyczną dekoracją i scenografią, podzielone są na 6 stref:

  • Bajkolandia,
  • Strefa familijna,
  • Strefa ekstremalna,
  • Water Park,
  • Aqualantis,
  • Smoczy Gród.

Cennik:
Bilet ulgowy - 129 zł,
Bilet normalny - 179 zł,
Bilet do lat 3 - 1 zł,
Bilet prezent normalny - 199 zł,
Bilet prezent ulgowy - 149 zł,
Bilet urodzinowy - 1 zł,
Bilet normalny dwudniowy w cenie: 319 zł,
Bilet ulgowy dwudniowy, dla osób do 140 cm. wzrostu w cenie: 229 zł,
Całoroczny ulgowy: 479 zł
Całoroczny normalny: 639 zł.
Cennik ważny do 21.06.2024

Jaka jest lokalizacja?
Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa, a od Wadowic czy Oświęcimia dzieli nas niespełna 17 kilometrów. Z Zakopanego to około 2 godziny drogi.

Dodatkowe informacje:
Przed wejściem do parku znajduje się parking, a koszt karty parkingowej to 20zł za cały dzień. Autokary wycieczkowe mogą parkować bezpłatnie.

Na atrakcjach obowiązuje ściśle określony zakres dolnej i górnej granicy wzrostu. Jest to warunek konieczny do zachowania bezpieczeństwa.

W Energylandii podczas wizyty indywidualnej niekonieczna jest wcześniejsza rezerwacja biletów. Nie obowiązują dzienne limity wejść, każdy Gość wejdzie na teren parku.
Warto zakupić jednak bilet on-line, ponieważ skróci to nasz czas oczekiwania w długich kolejkach (bilet ma swoją datę ważności).
Jeżeli bilet kupowany jest w kasie (na miejscu) - Klient w gratisie dostaje kupon na frytki oraz pelerynę, w razie opadów.

Wszystkie osoby do 18 roku życia włącznie, w dniu urodzin za bilet do parku uiszczą symboliczną opłatę – 1 zł. To ukłon w stronę najmłodszych Gości. Wymagane jest okazanie dokumentu, potwierdzającego tożsamość oraz fakt, że w tym dniu jubilat ma urodziny.

W cenie biletu otrzymują Państwo możliwość korzystania ze wszystkich dostępnych w Parku urządzeń, pokazów i atrakcji oraz strefy wodnej Water Park. Podobnie jak ma to miejsce we wszystkich Parkach rozrywki na świecie dodatkowo płatne są: gastronomia, gry komputerowe i zręcznościowe, niektóre stoiska usługowe (fotograf, foto- budka, malowanie twarzy – tatuaże itd.) i oczywiście towary w sklepach znajdujących się na terenie parku.

Niestety na teren Parku, ze względów bezpieczeństwa, nie wolno wchodzić ze zwierzętami.

Jeśli chcesz wyjść na chwilę z Energylandii, a później wrócić na teren Parku, przed wyjściem poproś pracownika przy bramkach wejściowych o specjalny stempel identyfikacyjny. Umożliwi Ci on powrót na teren Parku tego samego dnia. Uwaga! Zachowaj bilet wstępu do Energylandii, bo będzie on wymagany do okazania w momencie powrotu.

Na całym terenie jest możliwość płatności kartą.

Bilet całoroczny działa od dnia zakupu przez 365 dni. Posiadacz biletu na miejscu (w Parku) ma wykonywane zdjęcie i otrzymuje bilet.

Respektowana jest ogólnopolska karta dużej rodziny, karta ta uprawnia do 5% zniżki na bilety do parku przy zakupie biletów jednodniowych oraz dwudniowych. Zniżka nie obejmuje biletów całorocznych, grupowych i zniżkowych. 1 karta obowiązuje na jeden bilet. W kasach Parku należy okazać ważną kartę dużej rodziny. 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0