Kasprowy Wierch - Jaka jest lokalizacja? Jak dojechać? Jak dotrzeć? Ile kosztuje wjazd?

Kasprowy Wierch (1985m n.p.m.) - to najbardziej znana, zatłoczona, ale i najlepsza dla narciarzy góra w Polsce. Nazwa szczytu pochodzi od leżącej u jego stóp Hali Kasprowej, na której w dawnych czasach górale wypasali swe bydło i owce. Na Kasprowym Wierchu znajduje się obserwatorium meteorologiczne, a 30 metrów poniżej - budynek górnej stacji kolei linowej z restauracją i tarasami widokowymi - na szczyt można wjechać z Kuźnic koleją linową. Z wierzchołka Kasprowego Wierchu roztacza się panorama, na której obejrzenie warto poświęcić kilka chwil.

Kolejką na Kasprowy Wierch

  • Dzięki kolejce można bez wysiłku pokonać różnicę wysokści blisko 1000 metrów startując w Kuźnicach położonych na południowym krańcu Zakopanego.
  • Tu znajduje sie dolna stacja i kasa biletowa. Można w niej nabyć jedynie bilety na bieżący dzień.
  • Polskie Koleje Linowe, ze względu na bardzo duże zainteresowanie, szczególnie w wysokim sezonie, radzą aby kupować bilety wcześniej, przez internet. 
  • Sam przejazd trwa kilkanaście minut i dzieli się na dwa etapy - z przesiadką do drugiego wagonika na stacji w Myślenickich Turniach.
  • Warto pamiętać, że przy zakupie biletu "góra - dół" czas pobytu na szczycie to 1 godzina i 40 minut, co wystarcza na spacer czerwonym szlakiem, biegnącym po granicy ze Słowacją, ale już nie na zdobycie Świnicy.  
     

Jak dojść na Kasprowy Wierch?

Na Kasprowy Wierch można również wejść pieszo. Wędrówka zielonym szlakiem z Kuźnic zajmuje około 3-3,5 godziny. A wrócić warto szlakiem żółtym przez Schronisko Murowaniec - to dodatkowe 3 godziny wędrówki.

Ostatnia aktualizacja - Październik 2022 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.zakopianski.pl nie odpowiada.

 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0