Morskie Oko - Jak dojechać? Jak dotrzeć? Ile kosztują bilety? Ile trwa podróż?

Morskie Oko - największe jezioro w całych Tatrach (około 35 ha powierzchni, 862 m długości i 568 m szerokości, maksymalnie 50,8 m głębokości), położone na wysokości 1395 m n.p.m., zasilane przez dwa stałe potoki Czarnostawieński i Mnichowy oraz kilka okresowych cieków wodnych. Zazwyczaj zielona woda w jeziorze już w listopadzie zamarza, a rozmarza około maja. Zbiornik jest zarybiony.

Obok Morskiego Oka, od północy stoją zabytkowe budynki: Schronisko PTTK im. S. Staszica i tzw. Stare Schronisko. Schroniska i Morskie Oko są jednocześnie przystankiem na szlakach, które prowadzą na Rysy, Mięguszowiecką Przełęcz czy Szpiglasową Przełęcz.

Na południe od Morskiego Oka, powyżej niego, znajduje się drugie jezioro górskie - Czarny Staw. Wokół tych zbiorników, od wschodu, południa i zachodu wznoszą się malownicze szczyty Tatr.

Jak dojść na Morskie Oko?

Możliwości jest kilka:

  • czerwonym szlakiem z dzielnicy Toporowa Cyrhla - czas przejścia około 5 godzin
  • czerwonym szlakiem z parkingu w Palenicy Białczańskiej - czas przejścia około 2,5 godziny
  • niebieskim szlakiem z Kuźnic przez Zawrat i Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich - tę trasę polecamy raczej na dwudniową wycieczkę - czas dojścia do Morskiego Oka tą trasą to około 8 godzin

Cena parkingu Palenica Białczańska:

  • motocykle - 10 zł
  • samochody osobowe - 30 zł 
  • autokary - 60 zł 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.zakopianski.pl nie odpowiada.

 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0