Poronin - Jaka jest lokalizacja? Co można tu robić? Co zwiedzać? Jaka jest odległość od Zakopanego?

Poronin jest ładną miejscowością na Podhalu. Położony jest ledwie kilka kilometrów do Zakopanego. Stanowi wspaniałą bazę wypadową do zwiedzenia Zimowej Stolicy Polski. Ponadto, Poronin jest znakomitym miejscem dla amatorów górskich wycieczek, a także basenów termalnych.    

W okresie wakacyjnym mają tutaj miejsce liczne imprezy kulturalne. Corocznie organizowane jest: Poroniańskie Lato, Poroniańskie Śpasy i Dzień Misia, Miodu i Bartników. Warto również udać się do słynnych basenów termalnych - Termy Szeflary. W ich skład wchodzą wewnętrzne jak i zewnętrzne baseny, o łącznej powierzchni około tysiąca m2. Woda ma działanie zdrowotne. Wpływa pozytywnie na układ mięśniowo-kostny, samopoczucie oraz skórę. Zdrowotny wpływ wspierają urządzenia do hydromasażu (bicze wodne, gejzery wodne i sprzęt do masażu karku). To również doskonałe miejsce dla dzieci. Jest tutaj brodzik, siatka do wspinaczki, rwąca rzeka oraz wiele zjeżdżalni.  

Poronin jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z całej Polski. Trzeba iść się do lokalnej karczmy Muzykancko. Panuje tu miły i domowy klimat, możemy spróbować regionalnej kuchni, oglądnąć góralski wystrój i posłuchać ludowej muzyki na żywo.

W Poroninie funkcjonuje stok narciarski Stasikówka. To znakomite miejsce dla pasjonatów narciarstwa. Trasę obsługuje wyciąg orczykowy. Różnica wzniesień wynosi 60 metrów, a długość trasy to 280 metrów. Stok jest przygotowany przez ratrak, kiedy trzeba sztucznie zaśnieżony i oświetlony. Funkcjonuje tu również szkółka narciarska. Możemy też wypożyczyć deskę do snowboardową oraz narty.    W zimie, każdego dnia, odbywają się kuligi z pochodniami. Będąc w Poroninie, musimy także zobaczyć Pracownię Strojów Ludowych i Haftu.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.zakopianski.pl nie odpowiada.

 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0