Spływ Dunajcem - W jakich godzinach są spływy? Ile kosztuję ta atrakcja? Gdzie się znajduję? Co warto wiedzieć?

 • location_on Szczawnica, ul. undefined

Spływ Dunajcem kajakiem lub pontonem

Spływ pontonowy bądź kajakowy przełomem Dunajca jest wspaniałą atrakcją dla turystów, zwiedzających Pieniński Park Narodowy. Spływy przy użyciu kajaków i pontonów wybierane są przez osoby, które szukają czegoś więcej, niż tradycyjne spływy łodziami flisackimi organizowane przez  Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich. Przygoda taka to nie tylko duża porcja wrażeń, lecz także piękne widoki: zalesione zbocza, wysokie urwiska skalne, a także przepiękny, górski krajobraz wzbudzają zachwyt wśród miłośników natury. Możliwość uczestniczenia w raftingu Dunajcem daje na przykład PORT PIENIN, który w swojej ofercie posiada spływy kajakowe i pontonowe.

Spływ przełomem Dunajca odbywa się na następujących trasach:

 • Szczawnica - Tylmanowa - 15 km,
 • Nowy Targ - Czorsztyn - 14 km,
 • Sromowce Niżne - Tylmanowa - 30 km,
 • Sromowce Niżne - Szczawnica - 15,5 km (czas trwania ok. 2 godzin).

 

Standardowo sezon rozpoczyna się 1 kwietnia, zaś kończy 31 października, lecz PORT PIENIN umożliwia odbycie spływów bez względu na porę roku. Spływy Dunajcem dostępne są dla turystów od 8:00 do 21:00 w każdy dzień.

Standardowo sezon rozpoczyna się 1 kwietnia, zaś kończy 31 października, lecz PORT PIENIN umożliwia odbycie spływów bez względu na porę roku. Spływy Dunajcem dostępne są dla turystów od 8:00 do 21:00 w każdy dzień.

 

Co więcej:

 • cena dla dzieci poniżej 12 roku życia -15%,
 • darmowy parking na mecie spływu,
 • bezpłatna herbata i kawa,
 • zniżki dla grup,
 • dostępne miejsce do grillowania.

 

Każda osoba, która zechce uczestniczyć w Spływie Dunajcem, otrzymuje wiosło, kapok, worek wodoszczelny oraz piankę i pelerynę kajakową w chłodniejsze dni.

 

Spływ Dunajcem tratwami

Spływ Dunajcem z flisakami to jedna z większych atrakcji regionu tatrzańskiego. Co roku płynie nim ogromna liczba turystów (ponad 100 tysięcy). Wszystkich przyciągają wspaniałe widoki - na Trzy Korony, Sokolicę i inne szczyty Pienin. Czas spędzony na tratwie flisackiej pozostaje w pamięci do końca życia. Przełom Dunajca to fenomen natury. Jest to jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie. Dlatego każdy, kto przybywa w Pieniny, już pierwszego dnia udaje się na przystań flisacką.

Spływ przełomem Dunajca na łodzi flisackiej można rozpocząć w Sromowcach Wyżnych. Kątach (przystań początkowa) lub w Sromowcach Niżnych u podnóża Trzech Koron (druga przystań początkowa).

Istnieją dwie przystanie docelowe:

 • Szczawnica - długość trasy ok. 18 km, czas trwania spływu - ok. 2 godz. 15 min (ze Sromowiec Niżnych ok. 12 km czas trwania ok. 1 godzina 35 minut)
 • Krościenko - długość trasy ok. 23 km, czas trwania spływu - ok. 2 godz. 45 min (ze Sromowiec Niżnych ok. 17 km czas trwania ok. 2 godziny 05 minut)

Sezon flisacki trwa od 1 kwietnia do 31 października. Spływy odbywają się codziennie z wyjątkiem pierwszego dnia Świąt Wielkanocnych i święta Bożego Ciała.


Kupując bilet na spływ, można jednocześnie wykupić bilet powrotny w cenie 10 zł.

Uwaga! Na jednej łodzi może maksymalnie płynąć pięcioro dzieci z biletem ulgowym.

Kasy biletowe czynne:
kwiecień: 9.00-16.00
maj - czerwiec: 8.30 - 17.00
lipiec - sierpień: 8:00 - 17:00
wrzesień: 8.30 - 16.00
październik: 9.00 - 15.00 po zmianie czasu na zimowy 9.00 - 14.00

Zgłoszenie pisemne prosimy kierować na adres:
Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich
Biuro Spływu
34-443 Sromowce Wyżne
ul. Kąty 14

Ostatnia aktualizacja - Kwiecień 2023 r.

Informacje na podstawie strony https://flisacy.pl/. Za zmiany w powyższych danych redakcja www.zakopianski.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0