Tatry - najpiękniejsze góry w Polsce. Najwyższe szczyty, co robić?

  • location_on Zakopane, ul. undefined
Tatry

Na południu naszego kraju piętrzą się góry o charakterze alpejskim, jakie przez mieszkańców nizin uważane są za jedyne "prawdziwe" w naszym państwie - to Tatry. Przez pasmo prowadzą tajemnicze szlaki turystyczne z przepięknymi widokami, tu i ówdzie pobłyskują górskie jeziorka, w których przeglądają się nieprzystępne szczyty. Pogoda w Tatrach jest dość kapryśna, a o miejscowym klimacie mówi się: "9 miesięcy zimy, reszta - same lato". Latem wycieczki i indywidualni turyści docierają nieomal do każdego zakamarka gór, zimą przybywają tu narciarze, których wabi sława Zakopanego-zimowej stolicy Polski.

Szczyt Nosala (1206 m n.p.m.) od dawna słynie jako jeden z perfekcyjnych punktów widokowych w bezpośredniej bliskości Zakopanego. Rozpościera się stąd cudowny widok nie tylko na całą Dolinę Bystrej, ale także na część Tatr Wysokich ponad Doliną Gąsienicową i Tatry Zachodnie.

U stóp imponujących rozmiarów szczytów rozciągają się ładne łąki i tereny rolnicze. W Dolinie Pięciu Stawów Polskich jest (wbrew nazwie) nie pięć, a sześć pięknych jezior: Przedni Staw, Mały Staw, Wielki Staw, Czarny Staw, Wole Oko oraz Zadni Staw. W dolinie Roztoki z wysokości nieomal 70 m spada najwyższy tatrzański wodospad - Siklawa.

Czarny Staw Gąsienicowy, w sąsiedztwie schroniska Murowaniec, jest jednym z największych jezior tatrzańskich, którego powierzchnia wynosi nieomal 18 ha, a głębokość osiąga 51 m. Ślicznie prezentuje się przed południem, w promieniach Słońca.

Dolina Kościeliska jest uważana za jedną z najpiękniejszych tatrzańskich dolin. Występuje tu dużo fascynujących form skalnych typowych dla skał wapiennych, np. Raptawicka Turnia. Jest drugą co do wielkości doliną w naszej części Tatr, wielkością ustępuje tylko Dolinie Chochołowskiej.

Hala Gąsienicowa jest największym w polskich Tatrach węzłem szlaków turystycznych, dlatego w ciągu lata zjeżdża się tutaj około pół miliona osób.

 

Jeśli zamierzasz odwiedzić Tatry i szukasz noclegu w okolicy - tutaj znajdziesz sprawdzone, atrakcyjne cenowo noclegi, bez pośredników: www.zakopianski.pl/noclegi/wszystkie

 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.zakopianski.pl nie odpowiada.

 

 

 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0