Zamek w Czorsztynie

  • location_on Zakopane, ul. undefined

Zamek czorsztyński wielu turystom kojarzy się z opuszczonymi ruinami, które można zobaczyć z drugiej strony jeziora, często odwiedzając popularny Zamek w Niedzicy lub podczas rejsu statkiem po jeziorze.

Znacznie bardziej malowniczo prezentuje się od strony dawnego Czorsztyna  z basztą Baranowskiego. Częściowo odrestaurowany zamek z ciekawymi ekspozycjami i wspaniałym widokiem jest coraz bardziej popularny wśród turystów.

Zamek w Czorsztynie znajduje się pod opieką Pienińskiego Parku Narodowego.

Godziny zwiedzania:

  • od 1.10 do 30.04 w godz. 10.00 do 15.00 z wyjątkiem poniedziałków,
  • od 1.05 do 30.09 w godz. 9.00 do 18.00 codziennie

1.01., 1.11, 25 i 26.12. oraz w Wielkanoc zamek nieczynny.
Samochody można zostawić na parkingu w pobliżu kasy zamku. Droga od kasy do zamku jest zamknięta dla ruchu. Dojście pieszo od parkingu do zamku ok. 5-10 min.

Co można zobaczyć?

Do zwiedzania udostępnione są zachowane i częściowo utrwalone ruiny zamku średniego i górnego, renesansowa baszta Baranowskiego i Zieleniec. Z tarasów zamku górnego roztacza się ciekawa panorama na Zbiornik Czorsztyński, Pieniny Spiskie i Tatry. Z okien baszty Baranowskiego podziwiać można panoramę Podhala, Gorców i fragmentu Pienin Czorsztyńskich.

Bilety do zamku sprzedawane są na bieżąco. Kasa nie prowadzi rezerwacji ani przedsprzedaży.
PPN nie świadczy usług przewodnickich dla osób zwiedzających zamek.

Cena biletów: do 31 marca 2020 r.:

  • normalny - 6,00 zł,
  • ulgowy - 3,00 zł

od 1 kwietnia 2020 r.:

  • normalny - 7,00 zł,
  • ulgowy - 3,00 zł

W kasach biletowych na zamku pobierane są opłaty za fotografowanie i filmowanie uroczystości rodzinnych (m.in. zdjęcia ślubne), zgodnie z załącznikiem nr 2 do zarządzenia nr 4/1019 dyrektora PPN.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Informacje i zdjęcia na podstawie strony Pienińskiego Parku Narodowego www.pieninypn.pl. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu zakopianski.pl nie dopowiada.

 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0